Muzyka

Albumy Szpaka – które z nich warto znać?

Szpaku Atypowy

Szpaku to bez wątpienia postać na polskiej rap scenie, którą wypada poznać wyjątkowo dobrze. Ten raper zaliczany jest bowiem do najgłośniejszych i najbardziej utalentowanych muzyków, którzy z przytupem wyszli z rap podziemia. Albumy Szpaka w sklepie Preorder to całkiem pokaźny dorobek. O których z nich warto więc dowiedzieć się znacznie więcej?

Albumy Szpaka od początku działalności rapera

Raper Szpaku zadebiutował swoim pierwszym, legalnym krążkiem w 2018 roku. Był to album o dźwięcznej nazwie „BORUTO”, który wypromowany został singlem „ROWER”. Jeszcze w tym samym roku Szpaku nie zwalniał tempa i kilka miesięcy później światło dzienne ujrzał jego kolejny album „Atypowy” z kultowym już singlem „Alicja”. Dwa lata później raper Szpaku zaskoczył nas swoim absolutnie hitowym krążkiem „Dzieci Księstwa”, który szybko pokrył się platyną. Rok 2021 to kolejny album Szpaka zatytułowany „Różowa Pantera”. Krążek ten był promowany singlem „Różowa Pantera”, który w kilka dni po wydaniu pobił rekordy słuchalności.

Najnowszy album Szpaka

Szpaku nie zwalnia tempa i już w tym roku, tj. w roku 2022 wydał kolejny krążek o bardzo interesująco brzmiącej nazwie „Dom dla zmyślonych przyjaciół pana Mateusza”. Album ten promowany był dwoma singlami „Mateusz” oraz „Jeździec bez głowy”. Krążek ten na krótko po wydaniu podbił listy na OLIS-ie, a także pokrył się dwukrotną platyną. Nie da się zaprzeczyć, że Szpaku to przede wszystkim ogromny talent, o którym jeszcze nie jednokrotnie zrobi się głośno. Takich graczy na polskiej rap scenie nam potrzeba.