Muzyka

Albumy Kękę – co warto o nich wiedzieć?

Kękę na okładce płyty

Kękę to bez wątpienia jeden z tych raperów, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to raper starszego pokolenia, który od 2013 roku związany jest z kultową wytwórnią Prosto. Choć rozpoczynał swoją karierę w radomskich podziemiach, to jednak szybko został zauważony i doceniony, a jego płyty zaczęły oferować sklepy takie jak Preorder. Albumy Kękę wielokrotnie pokrywały się platyną. Co jednak warto o nich wiedzieć?

Albumy Kękę 2013 – 2016

Wiele osób mówiło, że Kękę jest raperem utalentowanym i rysuje się przed nim świetlana przyszłość. Płyty Kękę były nucone przez miłośników hip-hopu dosłownie w całej Polsce i nie ma się im co dziwić. Raper posiada charakterystyczny głos i wyjątkowe flow, które przyciąga. W latach 2013 – 2016 Kękę notował dopiero początki swojej legalnej kariery. Wtedy też pojawiły się następujące albumy Kękę:

  • Takie Rzeczy (2013) – album ten pokrył się jednokrotną platyną;
  • Nowe Rzeczy (2015) – ten album z kolei zasłużył na platynę aż trzykrotnie;
  • Trzecie Rzeczy (2016) – ten album również pokrył się trzykrotną platyną.

Jak więc widać, płyty Kękę od początku jego działalności wzbudzały ogromne zainteresowanie i przyniosły raperowi uznanie oraz sławę.

Płyty Kękę 2018 – 2021

Kolejny okres działalności rapera Kękę to lata 2018 – 2021. Albumy Kękę w tych latach nabrały również nieco innego charakteru. Raper wydał bowiem następujące krążki:

  • To Tu (2018) – krążek pokrył się czterokrotną platyną;
  • Mr. Kękę (2019) – ten album zasłużył na trzykrotną platynę;
  • Siara (2021) – ten krążek pokrył się platyną dwukrotnie.

Jak na razie nie jest wiadomo, czy o płytach Kękę jeszcze coś usłyszymy. Raper bowiem na pewien okres zniknął ze sceny, jednak wielu zwolenników ma nadzieję na wielki powrót Kękę.