Muzyka

EROIZM – płyta rapera ERO

eroizm

 

Michał Gabriel Czajkowski to nikt inny jak jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich raperów. Urodzony na warszawskich Bielanach Eros (Ero/ Heros) swoją przygodę z hip-hopem zaczynał w 1996r. tworząc razem z Kosim, Donim i Fosterem ekipę JWP. Członek wielu kolektywów i formacji  takich jak: Bez Cenzury, PCP, Miejska Metropolia, Bielańska Forteca czy JWP Mafia.

Trochę historii

Ero współpracował z największymi twórcami polskiej sceny hip hopowej, w każdym kawałku można rozpoznać jego charakterystyczny, nieco zaczepny i zawadiacki flow. Mimo ogromnego doświadczenia i wysokiej pozycji w rapowym świecie dopiero w 2019 r. Eros zdecydował się na wydanie swojej pierwszej, solowej płyty pod tytułem „Elwis Picasso”. Krążek wyszedł spod skrzydeł wytwórni Def Jam Recordings Poland. Debiutancka płyta szybko pokryła się platyną. A kawałki takie jak „Totem” czy „Bez przesady” stały się kolejnymi szlagierami. Pierwsza solówka Erosa postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Ale Ero to artysta poszukujący nowych brzmień i inspiracji, choć wciąż wierny swoim muzycznym korzeniom.

Album Eroizm

W 2021r. doczekaliśmy się kolejnego muzycznego dziecka warszawskiego rapera. Krążek pod tytułem Eroizm to jak przyznaje sam artysta zbiór myśli, jakie kłębiły się w jego głowie podczas lockdownu. Eros postanowił też zaprosić więcej gości w porównaniu z solowym debiutem. I to nie byle jakich gości. Singlem promującym płytę jest kawałek „Jeśli masz” nagrany z legendarnym raperem Włodim. Taki duet zawsze zwiastuje sukces. Wśród pozostałych gości są m.in. Małach ( „Krok w przód”), Paluch („Karawana”) czy Kafar z Dixon 37 („Niemiły”). „Eroizm” to uczta dla fanów dobrego rapu. Jak mówi Eros” Jest to album o mnie i o nas…dla Was „.