Muzyka

Nadchodzi nowy album Miłego ATZ

Miły ATZ Roller nowy album

Musiały minąć dwa długie i nie ukrywajmy trudne lata, zanim doczekaliśmy się informacji o wyczekiwanej premierze drugiego albumu Miłego ATZ, rapera z Gniezna. Zbliżającą się premierę nieco osłodziły nam dwa dotychczasowo wydane single promujące krążek. Czego jednak możemy się spodziewać po pełnowymiarowej płycie?

Płyta Miłego ATZ „Roller”

Taki właśnie tytuł ma mieć nowy album. Miły ATZ przyzwyczaił już nas swoją twórczością, że możemy się przygotować na sporą jazdę bez trzymanki, zarówno jeżeli chodzi o warstwę liryczną utworów, jak i wybuchowy koktajl bitów i nut zaczerpniętych z przeróżnych gatunków muzycznych.

Zapowiedzi brzmią co najmniej tajemniczo. Album ma być, jak twierdzi sam zainteresowany „bardzo fundamentalny w drodze ku jego fraktalnemu rozkładowi.” Dodaje przy tym, że pojawią się na pewno „zupełnie nowe rodzaje flow i sposoby narracji.” Promocyjne treści wskazują również na „cały proces życiowych transformacji, przez które musiał przejść (twórca) w drodze do przeznaczenia…” Trzeba przyznać, że takiego budowania napięcia przed premierą nie powstydziłby się Hitchcock.

Miły ATZ – nowe teksty i muzyka

O tym co się wydarzy po 29 kwietnia 2022 roku (data planowanej premiery) mogą nas poniekąd informować wstępnie dwa wydane single, które zapewne znajdą się na krążku. „Groove” to imprezowy kawałek, parkietowa bomba, w której słychać gdzieś tam daleko nutki przywodzące na myśl dokonania acid jazzowe Jamiroquaia, ale na pierwszy plan wybija się energetyczny zastrzyk dziarskiego flow na grimowym bicie. Koktajl okraszony tradycyjnie grą słów i celnym punchem w stylu:

„Kiedyś było nas dwóch, leję za to shot i poleci za to buch

Dziś mam pełny klub zajaranych głów

Którzy tak jak my czują two-step groove.” 

Zapowiada się wesoło. Miły ATZ po pozytywnym przyjęciu pierwszego singla poszedł za ciosem i do nagrania drugiego, premierowego utworu zaprosił samego, legendarnego DonGuralEsko. „Don” został wyprodukowany przez stałego współpracownika rapera @atutowego, który ma na swoim koncie nominację do Fryderyka. Poza tym teledysk wyreżyserował pochodzący z Ukrainy Eugene Demchenko. Ten singiel niesie dla odmiany znacznie cięższy klimat. Jaki będzie cały album? Poczekajmy…

Nowy album Miły ATZ przedpremierowo

Zbliżająca się płyta „Roller” dostępna jest już w przedpremierowej sprzedaży. Każdy kto zdecyduje się na taki zakup może liczyć na bluzy i koszulki z logo artysty. Premiera już 29 kwietnia.