Muzyka

Sarius – świeżość w świecie rapu

sarius

Sarius, a właściwie Mariusz Golling, to raper dobrze znany młodemu pokoleniu. To reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej, który zadebiutował w 2013 roku albumem „Blisko leży obraz końca” zrealizowanym pod okiem DJ Eproma. 

Twórczość Sariusa

Teksty płyt Sariusa są niezwykle hipnotyzujące, jest w nich dużo emocji i opowiadania historii z życia, a styl muzyczny utrzymany jest w klimatach lat 90-tych. Co ciekawe, muzyka rapera nie jest tylko kreacją, na żywo jego wypowiedzi mają taki sam wydźwięk, co można zauważyć na jego koncertach. Sarius jest bardzo naturalny w tym co robi i widać, że jego postać jest autentyczna. Dla wielu młodych jest przez to wielką inspiracją i idolem. Kiedy jego ogromny talent ujrzał światło dzienne i dał się odkryć innym popularnym twórcom, współpracował między innymi z raperami takimi jak O.S.T.R i Emade. Raper Sarius nie często udziela się publicznie, chociaż wziął udział w ostatnim FAME MMA 15, podczas którego niestety odniósł porażkę. Wzbudziło to zdziwienie wśród fanów, ponieważ oprócz muzyki jest znany z tego, że był amatorsko związany z boksem. 

sarius płyta

Płyty i albumy

Do tej pory Sarius wydał 10 albumów (preorder.pl),  które realizowane były we współpracy z wytwórnią Asfalt Records, ale od pewnego czasu zaczął działać na własny rachunek. Aktualnie największą popularnością cieszy się jego najnowszy krążek „Antihype”, na który składa się 14 utworów. Całość opowiada o ciężkiej drodze do osiągnięcia sukcesu i napotykanych porażek. Autor nie kryje się w swoim wyrazie artystycznym z urazem i niechęcią do obecnych czasów. 

Największe hity 

Największymi hitami rapera były piosenki takie jak „Wiking”, „Dziecko wojny”, „Dobry chłopak” , „Kurtyna” i „Powiedział mi ktoś”. Wszystkie pochodzą z jednego albumu, wydanego w 2018 roku, a ich producentem jest Gibbs.