Muzyka

Young Igi – opinia o nowym albumie

Young Igi Notatki z Marginesu

Kariera Igora trwa już kilka dobrych lat, a w 2018 miała premiera jego pierwszej płyty „Konfetii”. Igi od tamtego czasu współpracował już z takimi gwiazdami jak Quebonafide, Margaret, Kizo czy Malik Montana.

Young Igi – czy to jeden z czołowych polskich artystów na hip-hopowej scenie?

Należy przyznać, że kariera Igiego rozwija się bardzo dobrze, a odbiór albumu muzycznego „Amfisbena” stworzonego razem z Żabsonem był niezwykle pozytywny. Opinia wielu osób sprowadza się do zdania, że Young Igi to powiew świeżości na polskiej scenie i nie wypada się z tym zdaniem nie zgodzić. Ponad 75 mln wyświetleń w serwisie YouTube pod klipem do utworu „Bestia” jest najlepszym przykładem, że polska scena hip-hopu potrzebowała kogoś takiego jak 23-latek z Gdyni. Usłyszeć można było zarzuty, że Igi przesadza z autotune’m, ale powiedzmy sobie szczerze kto dzisiaj tworzy muzykę bez tego narzędzia.

„Notatki z Marginesu” – nowy album Young Igiego

Opinia o nowej płycie Igora może być tylko jedna: WOW. Igi wydał swój pierwszy solowym album po ponad 3 latach i czuć na nim wyraźny powiew świeżości i jak sam artysta mówi, jest to dojrzałe spojrzenie na swoją twórczość. Znakiem dojrzałości i zmiany swojego image’u może być ścięcie przez Igiego swoich charakterystycznych długich włosów. Nowa płyta Young Igiego również jest czymś nowym, to już nie jest ten sam arysta, którego usłyszeć można było kilka lat temu, gdy nawijał głównie o pieniądzach. Igi podkreśla że musiał zmienić dużo nawyków i to wyraźnie widać w jego najnowszych brzmieniach na albumie „Notatki z Marginesu”. Płyta z pewnością nie przyćmi projektu OIO, stworzonego razem z Okim i Otsochodzi, ale jest warta przesłuchania.