Muzyka

Kilka słów o albumie Quebonafide – Romantic Psycho

romantic psycho

Quebonafide to pseudonim sceniczny Kuby Grabowskiego. Na scenie jest on obecny od 2008 roku – w tamtym czasie powstały pierwsze nagrania duetu Yochimu. Raper współtworzył ten duet z Fuso, a ogromne uznanie uzyskał w 2013 roku dzięki mixtapowi o nazwie Eklektyka. od tamtego czasu cały czas wzrasta liczba fanów twórczości Quebonafide. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego warto sięgnąć po album Romantic Psycho. Dlaczego raper jest tak ceniony na muzycznym rynku? Czym wyróżniają się jego albumy?

Twórczość rapera

W 2013 roku Quebonafide wydał krążek Płyta roku wraz z raperem Eripe. Dzięki niemu umocnił swoja pozycję czołowego MC w Polsce. Następnie, dwa lata później, wydał płytę Ezoteryka i dołączył do niej mixtap Erotyka. Z kolei w 2017 roku powstała wyczekiwana płyta o podróży Kuby Grabowskiego – Egzotyka, nakładem QueQuality. Co ciekawe, do preorderowych zestawów dołączano niespodzianki, które były zależne od płci odbiorcy. Dla mężczyzn przeznaczono płytę Dla Fanów Eklektyki, a dla kobiet Dla Fanek Euforii. 

Romantic Psycho

Romantic Psycho (Japan Edition) jest limitowanym albumem artysty, dodawanym do pierwszego wydania albumu Romantic Psycho. Wersja japońska szybko zyskała uznanie – znajdziemy tutaj 16 podstawowych kawałków i 3 bonusowe. Pamiętajmy o tym, że albumem docelowym rapera jest Romantic Psycho (EU Edition). Na nim znajdują się te same utwory, jednak bez bonusów. Ponadto, album różni się kolorami okładki. 

Polski raper, autor tekstów i piosenkarz jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w naszym kraju. Na uwagę zasługuje, chociażby album o nazwie Romantic Psycho.