Muzyka

Kaz Bałagane – głos młodego pokolenia?

Narkopop Kaza Bałagane

Jacek Świtalski, działający pod pseudonimem Kaz Bałagane to cieszący się dużą popularnością polski raper, uważny dziś za jeden z wiodących głosów nowego, młodego pokolenia. Artysta, który tworzy sam swoje teksty i kawałki muzyczne, skradł serca wielu fanów w kraju, jak i za granicą. Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Bałagane i jego twórczość

Kaz Bałagane współpracuję z wieloma wybitnymi artystami. Swoje pierwsze kroki stawiał w branży jako producent muzyczny. Z biegiem czasu jego twórczość przeniosła się na kanwę tworzenia solowej muzyki. Każdy wydany przez Kaz Bałagane album to dokument opisujący konkretny fragment życia artysty. Cechą charakterystyczną dla muzyki rapera jest obecność licznych neologizmów oraz zabiegów fleksyjnych.

W utworach Bałagane odnaleźć można historię o życiu w stolicy oraz lokalnym półświatku, poznając drugą stronę codzienności w barwnej Warszawie.

Nowy album Kaza Bałagane

Nowy album Kaza Bałagane odbije się szerokim echem w muzycznym świecie. Następca Cock.0z Mixtape, płyty wydanej w 2021, już pojawia się na horyzoncie. Kaza Bałagane, nie wydając żadnej większej produkcji w 2022 roku sprawił, że wszyscy z niecierpliwością oczekują na krążek B&B Warsaw, który światło dzienne ujrzeć ma w kwietniu 2023 roku. Preorder jest już dostępny. Fani Kaza oficjalnie czekają na album w wersji deluxe, w którym odnaleźć będzie można EP-kę, zestaw wlep, brelok, jak również designerski szlafrok z logiem Narkopop. Nic więc dziwnego, że B&B Warsaw zapowiada się jednym z najgłośniejszych wydarzeń muzyki hip- hop w 2023 roku.