Muzyka

Szczyl – twórczość i kariera

debiutancki album Szczyla Polska Floryda

Szczyl jest artystą wytwórni Sony Music Entertainment Poland. Kariera rapera i autora tekstów bardzo szybko się rozwija. Tymoteusz Rożynek dał nam się poznać dzięki akcji SBM Starter. Artysta wskazuje, że chce swoimi kawałkami naprawić społeczeństwo i dać ludziom do myślenia. Pragnie w swoich piosenkach motywować ludzi do zmiany podejścia do życia. Co warto wiedzieć o raperze? Czym wyróżnia się nowa płyta Szczyla?

Zawrotna kariera

Co ciekawe, Szczyl potrzebował niecałego roku, aby zyskać uznanie w całej Polsce. Premiera Brandy wypuszczona została w ramach akcji SBM Starter, dzięki czemu raper jest aktualnie wymieniany jako najciekawszy artysta newcomerowy. Nie bez znaczenia jest podjęcie współpracy z Magierą, Tymkiem i 1988. Ponadto, raper zawarł kontakt płytowy w Sony Music Entertainment Poland. Okazuje się, że jeszcze przed premierą płyty Szczyla słuchacze zaczęli go zaczepiać na ulicach. To sprawiło, że młody artysta nabrał  wiatru w żagle i cały czas się rozwija.

Nowa płyta Szczyla

Tymoteusz urodził się w Katowicach w 2000 roku. Mieszka w Gdyni, a swoje pierwsze utwory hip-hopowe zamieszczał w serwisie społecznościowym SoundCloud. Kariera rapera rozpoczęła się z pewnością poprzez nagranie utworu Druga dekada. Teledysk piosenki opublikowano na YouTube.

Nowa płyta Szczyla z 2021 roku nosi nazwę Polska Floryda (do kupienia jest m.in. tutaj). To album debiutancki, który spotkał się z pozytywnymi opiniami recenzentów i słuchaczy. Warto wiedzieć, że Szczyl otrzymał nagrodę Odkrycie Empiku w kategorii Muzyka. Jak widać, Szczyl jest młodym raperem, który szturmem podbija rynek muzyczny. W swoich utworach opowiada głównie o życiu.