Muzyka

Co warto wiedzieć o raperze Paluchu?

płyta Palucha z 2022 roku Kompot

Łukasz Paluszak jest polskim raperem, który korzysta z pseudonimu Paluch. Pochodzi z poznańskiego Piątkowa i ma 37 lat. Co ciekawe, jest współtwórcą kolektywu DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Od roku 2004 zajął się solową działalnością artystyczną. Nie bez znaczenia są współprace z artystami typu Firma, Kali, Onar, Peja, Bosski Roman, czy też Borixon. Co warto wiedzieć o raperze? Jakie albumy Palucha szybko zyskały uznanie na rynku muzycznym?

Kilka słów o karierze Palucha

Raper Paluch zadebiutował w 2004 roku piosenką Życie jest piękne. Pierwszą „legalną” płytą Palucha była płyta Pewniak. Producenci tego materiału teledyskowego to DJ Story, Julas, Mikser i Miler. Na początku 2009 roku do sprzedaży trafiły utwory różnych wykonawców Jestem stąd. Na płycie znalazł się także okolicznościowy utwór Palucha To miasto. Drugim albumem z Paluchem w składzie był album Ponad tym.

Faktem jest, że w 2011 roku wydano składankę Grube jointy 2: karani za nic. Razem z Mrokasem raper zarejestrował kompozycję Poza układem. W tym samym okresie odbyła się kolejna premiera płyty Paluszaka – Syntetyczna mafia. Albumy Palucha były promowane kilkoma teledyskami i trasą koncertową. W zasadzie Syntetyczna mafia przyczyniła się do pierwszego sukcesu komercyjnego rapera. Palich pożegnał się z zespołem Aifam, stawiając na własny rozwój.

Albumy Palucha

Albumy Palucha z pewnością spełniają oczekiwania każdego miłośnika muzyki rap. Raper Paluch na każdym kroku zaskakuje nas nowymi pomysłami, współpracując z innymi artystami.